„Wdrożenie Planu Działalności Międzynarodowej w firmie FABRYKA KART TREFL-KRAKÓW Spółka z o. o.”

 

Projekt realizowany w ramach Poddziałania 3.3.2 Aktywność międzynarodowa małopolskich MŚP, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Podstawowym celem projektu jest wzmocnienie aktywności gospodarczej i konkurencyjności Fabryki Kart Trefl – Kraków Sp. z o.o. poprzez ekspansję eksportową, dzięki uczestnictwu w imprezach targowo- wystawienniczych w charakterze wystawcy.

Cele projektu w pełni realizują założenia Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 i jego cel główny, którym jest podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej regionu, poprzez wzmocnienie potencjału małopolskiej przedsiębiorczości oraz tworzenie korzystnych warunków do lokowania na jego obszarze przedsiębiorstw i inwestycji.

 

Całkowity koszt netto realizacji projektu:

415 280,76 PLN

Całkowita kwota wydatków kwalifikowanych:

362 973,08 PLN

Wkład Funduszy Europejskich:

181 486,54 PLN

Okres realizacji:

01.04.2018 – 31.03.2020

 

 

„Uruchomienie produkcji innowacyjnych gier karcianych i planszowych zabezpieczonych lakierem o walorach biobójczych”

 

Projekt realizowany w ramach Poddziałania 3.2.1 Badania na rynek Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

Celem projektu jest wzmocnienie aktywności gospodarczej i konkurencyjności przedsiębiorstwa Fabryka Kart TREFL – Kraków Sp. z o.o. poprzez wdrożenie wyników prac B+R i wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych w skali świata gier karcianych oraz gier planszowych o właściwościach bakteriobójczych. Dzięki zaplanowanym w projekcie działaniom będzie możliwa realizacji wielu celów szczegółowych głównie w obszarze innowacyjności i konkurencyjności, ekonomiczno-finansowym, zrównoważonego rozwoju i polityk horyzontalnych UE.

 

Całkowity koszt realizacji projektu:

39 612 765,00 PLN

Całkowita kwota wydatków kwalifikowanych:

18 631 875,00 PLN

Wkład Funduszy Europejskich:

8 384 343,00 PLN

Okres realizacji:

1 marzec 2019 r. – 31 lipiec 2021 r.

 

 

„Wdrożenie wyników prac B + R dotyczących zabezpieczenia druków wykonanych na trudnych podłożach”

 

Projekt realizowany w ramach Poddziałania 3.4.4 Dotacja dla MŚP Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Podstawowym celem realizowanego projektu jest wzmocnienie aktywności gospodarczej i konkurencyjności przedsiębiorstwa Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. poprzez wdrożenie wyników prac B + R i wprowadzenie na rynek nowych innowacyjnych produktów — wysokojakościowo zadrukowanych kart do gry i gier karcianych o zwiększonej odporności na ścieranie i kontakt z substancjami płynnymi i tłustymi wykonanych na podłożach trudnych.

 

całkowity koszt realizacji projektu:

14 142 442,58 PLN

całkowita kwota wydatków kwalifikowanych:

11 497 920,80 PLN

wkład Funduszy Europejskich:

4 599 168,32 PLN

okres realizacji:

01.09.2018 r. – 30.09.2019 r.

Czy jest lepszy sposób na naukę niż poprzez zabawę? Specjalnie dla najmłodszych, przygotowaliśmy nową serię kart Zu&Berry. Jest ona skierowana dla dzieci już od pierwszego miesiąca życia.

Jak powstała seria dziecięca?
Zdobywanie wiedzy i odkrywanie świata jest wielką i piękną przygodą. Dzięki nauce i wyobraźni każdy z nas może zmieniać świat na lepsze. Inspiracją są dla nas dzieci. Są najwdzięczniejszym odbiorcą, Chłoną wiedzę i zaskakują dojrzałymi spostrzeżeniami. To dzieci potrafią w piękny sposób wejść do świata wyobraźni i zainspirowane mądrością dorosłych, pokierować przygodą na nowe i nieznane lądy. To z myślą o nich powstały produkty, które inspirują, uczą i bawią.

Bohaterzy serii dziecięcej
Postacie wykorzystane przez nas jako bohaterowie serii to zwierzątka pogodne, uśmiechnięte i roztaczające pozytywną aurę,  ponieważ towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat edukacji i rozwoju.

Alpaka BERRY
Alpaka zwiedza świat. Pochodzi z And, wychowała się na boliwijskich stokach, więc żyłkę do podróżowania ma we krwi. Ze względu na wrodzoną odwagę (alpaki, co ciekawe, są wykorzystywane m.in. do strzeżenia owiec przed drapieżnikami) oraz przyjazne nastawienie do towarzystwa (alpaki to zwierzęta stadne) nie ma problemu z odnajdywaniem się w nowym otoczeniu i przeróżnych sytuacjach, jakie czekają na nią podczas jej podróży. Jednocześnie alpaki są łagodne, a ich futro puszyste i kolorowe.

Surykatka ZU
Podróżowanie rządzi się swoimi prawami. Niestety czasem można się zgubić i wylądować w miejscu, do którego nie chciało się trafić. I tak też było z naszą bohaterką BERRY – przez zwykłe nieporozumienie znalazła się tam, gdzie znaleźć się nie powinna. Przez długą podróż zrobiło jej się niedobrze, poprosiła kierowcę o suchara, ten zrozumiał ‚Sahara’ i w ten sposób alpaka wylądowała na pustyni. Spotkała tam wiele rodzajów zwierząt, które widziała po raz pierwszy, jednak jej największą uwagę przyciągnęła grupa niewielkich, radosnych i wyglądających na wiecznie zaskoczone gryzoni. Jedna z nich, surykatka ZU z zainteresowaniem obserwowała naszą bohaterkę. Po krótkiej rozmowie okazało się, że mają wspólne zainteresowania i razem chciałyby zobaczyć świat. Przyjaźń, która wywiązała się z tego przypadkowego spotkania trwa po dziś.

 

ZOBACZ CAŁĄ SERIĘ GIER DZIECIĘCYCH ZU&BERRY NA NASZEJ STRONIE INTERNETOWEJ www.zuberry.pl

 

Gra w karty ma wiele zalet. Uczy planowania, myślenia abstrakcyjnego oraz przewidywania, a ponieważ wymaga kontaktu z drugim człowiekiem, uczy komunikacji interpersonalnej, rozwiązywania problemów, szukania konsensusu.

Poza tym karty pozwalają poznać smak zwycięstwa oraz goryczy porażki, a ponadto związane z tymi stanami uczucia. Karty są zatem pozytywnym elementem naszego rozwoju społecznego w wymiarze zarówno edukacyjnym jak i rozrywkowym.

Najpopularniejszymi grami karcianymi od lat pozostaje brydż, skat oraz poker. Brydż jest karcianą grą logiczną, w której bierze udział czterech graczy stanowiących dwie pary. Gracze w jednej parze starają się uzyskać wynik lepszy od wyniku drugiej pary poprzez skompletowanie jak największej liczby lew. W latach 70. XX w. Franciszek i Krystyna Bunschowie zaprojektowali dla KZWP (FK Trefl-Kraków) wzór kart do gry nazywany powszechnie brydżową “400”, wzór popularny również wśród pokerzystów. Właśnie tymi kartami rozgrywano w 2016 roku we Wrocławiu Mistrzostwa Świata w Brydżu.

“Karty Trefla (Krakowskich Zakładów Wyrobów Papierowych) znam od wczesnego dzieciństwa. Pamiętam kolejkę, w której stałem jako nastolatek po komplet upamiętniający Odsiecz Wiedeńską. A dziś jako Prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego zamawiam te świetne karty na największe zawody, rozgrywki ligowe i turnieje lokalne w Polsce”.

Prezes Polskiego Związku Brydża Sportowego

Witold Stachnik

Skat w Polsce często nazywany “śląskim brydżem”. W grze biorą udział trzy osoby, przy czym w każdej rozgrywce 2 osoby grają przeciwko jednej, która wygrała licytację poprzedzającą daną rozgrywkę.

W 1963 roku prof. Bunsch przygotował wzór talii skata, który nie tylko szybko zdobył powszechne uznanie, ale kilka lat temu Fabryka Kart dostarczała karty do skata m.in. na Mistrzostwa Świata w Peru. O sile skata niech świadczy fakt, że w 2017 roku w Wiśle odbędą się Mistrzostwa Europy w Skacie.

“Jak daleko sięgam pamięcią Karty Waszych Zakładów były zawsze ze mną. Najpierw przynosił je mój ojciec, potem kupowałem je sam. Będąc Prezesem Polskiego Związku Skata dalej zamawiam Wasze Karty do gry, gdyż uważamy że jest to najlepszy produkt na rynku. Cieszy mnie fakt że możemy grać tymi kartami na największych naszych zawodach tak w kraju, ale i coraz częściej za granicą”.

Prezes Polskiego Związku Skata

Henryk Brzoska

Krakowski Trefl pozostaje największym polskim producentem kart do gry. Fabryka ceniona jest za najwyższą jakość produktów i wieloletnie doświadczenie, ale również za otwartość, umiejętność dostosowywania się do nowych warunków oraz korzystania z nowych technologii.

Najważniejsi są dla nas Klienci, dlatego dbamy o perfekcję wykonania każdego produktu, a w kwestii jakości nie uznajemy kompromisów.

Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas produkty były bezpieczne oraz zgodne z wymaganiami prawnymi i społecznymi. Podejmując nowe inwestycje i aktywnie odkrywając nowe rynki, firma błyskawicznie idzie do przodu:

 • dbamy o wysokiej klasy surowce i jakość produktów
 • modernizujemy nasze zakłady
 • wprowadzamy najnowsze systemy zarządzania

Dzięki tym działaniom produkty krakowskiej Fabryki Kart spełniają wymagania zarówno norm polskich, jak i Unii Europejskiej.

Informacja dotycząca Polityki Jakości – pobierz plik

Informacja dotycząca Certyfikatu ISO 9001:2015 – pobierz plik

 

Showing 1–12 of 14 results

Wild Animals of Poland

The cards are decorated with illustrations of wild animals.

Wild Birds of Poland

The cards are decorated with illustrations of wild birds, which can be seen in Poland.

Mushrooms of Poland

The cards are decorated with illustrations of mushrooms...

World War II – Allies

We give you a deck of cards devoted to the Allied forces during World War II.

PixelArt

A deck, in which computer games meet classic card games.

Graffiti Playing Cards

Street art on playing cards. An inseparable part of urban reality and a controversial kind of art, a colourful demonstration…

Nightmares

They are a visualisation of horror, something which does not have to have a defined origin, but only contains a…

Andrzej Mleczko Cards

The cards with satirical drawings by Andrzej Mleczko do not have to be introduced...

CLASSIC 2×55

The classic style of playing cards has been known in Poland for decades.

CLASSIC SENIOR

The Classic Senior is a deck designed with the eldest players in mind.

CLASSIC 55

The classic style of playing cards has been known in Poland for decades.

CLASSIC 24

The classic style of playing cards has been known in Poland for decades.

Showing 1–12 of 14 results

Wild Animals of Poland

The cards are decorated with illustrations of wild animals.

Wild Birds of Poland

The cards are decorated with illustrations of wild birds, which can be seen in Poland.

Mushrooms of Poland

The cards are decorated with illustrations of mushrooms...

World War II – Allies

We give you a deck of cards devoted to the Allied forces during World War II.

PixelArt

A deck, in which computer games meet classic card games.

Graffiti Playing Cards

Street art on playing cards. An inseparable part of urban reality and a controversial kind of art, a colourful demonstration…

Nightmares

They are a visualisation of horror, something which does not have to have a defined origin, but only contains a…

Andrzej Mleczko Cards

The cards with satirical drawings by Andrzej Mleczko do not have to be introduced...

CLASSIC 2×55

The classic style of playing cards has been known in Poland for decades.

CLASSIC SENIOR

The Classic Senior is a deck designed with the eldest players in mind.

CLASSIC 55

The classic style of playing cards has been known in Poland for decades.

CLASSIC 24

The classic style of playing cards has been known in Poland for decades.

Showing all 11 results

Dice Run

Dice don't have legs, but in Dice Run they'll scamper as quickly as they can to get ahead of their fellow cubic…

Virus

Face the pandemic and compete to be the first to eradicate the virus by isolating a healthy body.

Kryptos

The box you are holding hides a wealth of riddles: keys to codes, clues, and secret messages.

Mob Town

MobTown is the mobbed-up game of town control for enterprising mobsters.

Car Cards

Car Cards is a simple and fun travel game that keeps bored kids (and parents) busy.

Tools of Hero-Kind

The adventurers strike back! The Tools of Hero-Kind expansion pack brings...

Boss Monster

Boss Monster is a stand-alone card game, which puts players right into the action.

Romans go home

You are Caledonian leaders, whose task is to oust the Romans from the fortresses along the Hadrian Wall.

Think Again!

Do you know what mythical creature breathes fire? Do you think it’s a dragon?

Smart guy

Do you know any sport starting with the letter N?

Ranch Party

Ranch Party is a fun tactical puzzle that teaches planning and encourages logical thinking.

Showing all 11 results

Dice Run

Dice don't have legs, but in Dice Run they'll scamper as quickly as they can to get ahead of their fellow cubic…

Virus

Face the pandemic and compete to be the first to eradicate the virus by isolating a healthy body.

Kryptos

The box you are holding hides a wealth of riddles: keys to codes, clues, and secret messages.

Mob Town

MobTown is the mobbed-up game of town control for enterprising mobsters.

Car Cards

Car Cards is a simple and fun travel game that keeps bored kids (and parents) busy.

Tools of Hero-Kind

The adventurers strike back! The Tools of Hero-Kind expansion pack brings...

Boss Monster

Boss Monster is a stand-alone card game, which puts players right into the action.

Romans go home

You are Caledonian leaders, whose task is to oust the Romans from the fortresses along the Hadrian Wall.

Think Again!

Do you know what mythical creature breathes fire? Do you think it’s a dragon?

Smart guy

Do you know any sport starting with the letter N?

Ranch Party

Ranch Party is a fun tactical puzzle that teaches planning and encourages logical thinking.

Centrum gier Pegaz

Pod Blankami 6

web: www.pegaz-gry.pl

phone: 600825949, 608539174

mail: sklep@pegaz-gry.pl

Opening hours:

 • Monday – friday: 12:00 – 19:00
 • Saturday: 10:00 – 19:00

REBEL.pl

ul. Matejki 6

web: www.rebel.pl

phone: 58 347 02 04

mail: sklep@rebel.pl

Opening hours:

 • Monday – friday: 10:00 – 18:00
 • Saturday: 11:00 – 16:00

Graki – gry bez prądu

Europa Centralna ul. Pszczyńska 315

phone: 609 990 665

mail: biuro@graki.pl

 

Opening hours:

 • Monday – friday: 9:00 – 21:00
 • Sunday: 10:00 – 20:00

Dragonus

ul. Lubomirskiego 49

web: www.dragonus.pl

phone: 12 294 13 31

mail: sklep@dragonus.pl

Opening hours:

 • Monday – friday: 9:00 – 20:00
 • Saturday: 10:00 – 15:00

Bard Centrum Gier – Kraków

ul. Batorego 20

phone: 12-633-80-63

mail: sklep.krakow@bard.pl

Bard Centrum Gier – Kraków M1

Al. Pokoju 67

phone: 12-259-61-40

mail: m1@bard.pl

 

Opening hours:

 • Monday – Saturday: 9:00 – 21:00
 • Sunday: 10:00 – 20:00

GameLord – Klub Sklep z grami

Piotrkowska 101

web: www.sklep.gamelord.pl

phone: 507-768-545

mail: gamelord101@gmail.com

Opening hours:

 • Everyday: 11:00 – 19:00

Władca Gier

Wilczyńskiego 23 (DH “Śliwa” I piętro)

web: wladcagier.pl

phone: 739 080 700

mail: sklep@wladcagier.pl

Opening hours:

 • Monday – Friday: 10:00 – 18:00
 • Saturday: 10:00 – 14:00

Cube

Katowicka 81d

web: www.cubecp.pl

phone: 061 6712415

mail: cube@cubecp.pl

Opening hours:

 • Monday – Friday: 12:00 – 20:00
 • Saturday: 10:00 – 18:00

KAWROZ

Galeria Malta, ul. Baraniaka 8

web: www.kawroz.pl

phone: 795 540 478

mail: sklep@kawroz.pl

Opening hours:

 • Monday – Saturday: 9:00 – 21:00
 • Sunday: 10:00 – 20:00

Plan-Sza

ul. Strzelecka 44/1n

web: www.plan-sza.pl

phone: 537711116

mail: kontakt@plan-sza.pl

Opening hours:

 • Monday – Friday: 10:00 – 19:00
 • Saturday – Sunday: 9:00 -18:00

GAMEKEEPER Anna Kotula – Sowa

ul.Krzyżanowskiego 6B

web: www.gamekeeper.sklep.pl

phone: 17 858 60 60

mail: gamekeeper.sklep@gmail.com

Opening hours:

 • Tuesday – Friday: 11:30 – 19:30
 • Saturday: 10:00 – 18:00

Sklep Fenix

Obrońców Stalingradu 23

web: www.sklepfenix.pl

phone: 695934995

mail: fenix.gry@gmail.com

Opening hours:

 • Monday – Friday: 13:00 – 19:00
 • Saturday: 11:00 – 18:00

AM76

Pachnąca 83 lokal E

web: www.am76.pl

phone: 507894091

mail: am76@am76.pl

Opening hours:

 • Monday – Friday: 11:00 – 19:00
 • Saturday: 13:00 – 16:00

3xk.pl – gry planszowe i nie tylko

Elekcyjna 19

web: www.3xk.pl

phone: 22 254 49 78

mail: sklep@3xk.pl

Opening hours:

 • Monday – Friday: 10:00 – 19:00 (środa do 17:30)
 • Saturday: 12:00 – 16:00

Venco

Podleśna 52

web: www.venco.pl

phone: 608570243

mail: sklep@venco.pl

Opening hours:

 • Monday – Friday: 10:00 – 18:00
 • Saturday: 10:00 – 13:00

Zielone Wzgórza Centrum Gier

ul.Boh.Westerplatte 16

web: www.gry.home.pl

phone: 68 3247706

mail: sklep@gry.home.pl

Opening hours:

 • Monday – Friday: 10:00 – 18:00
 • Saturday: 10:00 – 14:00

CDP.PL Sp. z o.o.

ul. Jagiellońska 88 Budynek 30U, 00-992 Warszawa

web: www.cdp.pl

phone: 22 487 55 48

mail: cdp@cdp.pl

Bonito.pl Sp. z o.o.

ul. Komandosów 1/3, 32-085 Modlniczka

web: www.bonito.pl

phone: 12 210 09 02

Centrum gier Pegaz

Pod Blankami 6

web: www.pegaz-gry.pl

tel.: 600825949, 608539174

mail: sklep@pegaz-gry.pl

Godziny otwarcia:

 • poniedziałki – piątki: 12:00 – 19:00
 • soboty: 10:00 – 19:00

REBEL.pl

ul. Matejki 6

web: www.rebel.pl

tel.: 58 347 02 04

mail: sklep@rebel.pl

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00
 • sobota: 11:00 – 16:00

Graki – gry bez prądu

Europa Centralna ul. Pszczyńska 315

tel.: 609 990 665

mail: biuro@graki.pl

 

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – piątek: 9:00 – 21:00
 • niedziela: 10:00 – 20:00

Dragonus

ul. Lubomirskiego 49

web: www.dragonus.pl

tel.: 12 294 13 31

mail: sklep@dragonus.pl

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – piątek: 9:00 – 20:00
 • sobota: 10:00 – 15:00

Bard Centrum Gier – Kraków

ul. Batorego 20

tel.: 12-633-80-63

mail: sklep.krakow@bard.pl

Bard Centrum Gier – Kraków M1

Al. Pokoju 67

tel.: 12-259-61-40

mail: m1@bard.pl

 

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – sobota: 9:00 – 21:00
 • niedziela: 10:00 – 20:00

GameLord – Klub Sklep z grami

Piotrkowska 101

web: www.sklep.gamelord.pl

tel.: 507-768-545

mail: gamelord101@gmail.com

Godziny otwarcia:

 • codziennie: 11:00 – 19:00

Władca Gier

Wilczyńskiego 23 (DH “Śliwa” I piętro)

web: wladcagier.pl

tel.: 739 080 700

mail: sklep@wladcagier.pl

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00
 • sobota: 10:00 – 14:00

Cube

Katowicka 81d

web: www.cubecp.pl

tel.: 061 6712415

mail: cube@cubecp.pl

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – piątek: 12:00 – 20:00
 • sobota: 10:00 – 18:00

KAWROZ

Galeria Malta, ul. Baraniaka 8

web: www.kawroz.pl

tel.: 795 540 478

mail: sklep@kawroz.pl

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – sobota: 9:00 – 21:00
 • niedziela: 10:00 – 20:00

Plan-Sza

ul. Strzelecka 44/1n

web: www.plan-sza.pl

tel.: 537711116

mail: kontakt@plan-sza.pl

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – piątek: 10:00 – 19:00
 • sobota – niedziela: 9:00 -18:00

GAMEKEEPER Anna Kotula – Sowa

ul.Krzyżanowskiego 6B

web: www.gamekeeper.sklep.pl

tel.: 17 858 60 60

mail: gamekeeper.sklep@gmail.com

Godziny otwarcia:

 • wtorek – piątek: 11:30 – 19:30
 • sobota: 10:00 – 18:00

Sklep Fenix

Obrońców Stalingradu 23

web: www.sklepfenix.pl

tel.: 695934995

mail: fenix.gry@gmail.com

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – piątek: 13:00 – 19:00
 • sobota: 11:00 – 18:00

AM76

Pachnąca 83 lokal E

web: www.am76.pl

tel.: 507894091

mail: am76@am76.pl

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – piątek: 11:00 – 19:00
 • sobota: 13:00 – 16:00

3xk.pl – gry planszowe i nie tylko

Elekcyjna 19

web: www.3xk.pl

tel.: 22 254 49 78

mail: sklep@3xk.pl

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – piątek: 10:00 – 19:00 (środa do 17:30)
 • sobota: 12:00 – 16:00

Venco

Podleśna 52

web: www.venco.pl

tel.: 608570243

mail: sklep@venco.pl

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00
 • sobota: 10:00 – 13:00

Zielone Wzgórza Centrum Gier

ul.Boh.Westerplatte 16

web: www.gry.home.pl

tel.: 68 3247706

mail: sklep@gry.home.pl

Godziny otwarcia:

 • poniedziałek – piątek: 10:00 – 18:00
 • sobota: 10:00 – 14:00

CDP.PL Sp. z o.o.

ul. Jagiellońska 88 Budynek 30U, 00-992 Warszawa

web: www.cdp.pl

tel.: 22 487 55 48

mail: cdp@cdp.pl

Bonito.pl Sp. z o.o.

ul. Komandosów 1/3, 32-085 Modlniczka

web: www.bonito.pl

tel.: 12 210 09 02

Karty i gry karciane

Karty do gry produkujemy od 70-ciu lat. Krakowska Fabryka Kart jest niezmiennie od lat największym polskim producentem kart do gry. W naszej ofercie są najwyższej jakości karty do brydża, pokera czy skata, a także do uwielbianego przez dzieci Piotrusia. Oprócz kart, wydajemy gry karciane pod znakiem Trefl JokerLine.

Produkcja reklamowa

Karty i gry to doskonałe nośniki reklamowe. Jako produkt użytkowy świetnie nadają się do promocji zarówno produktów, wydarzeń jak i marek. Karty to bardzo popularny i lubiany nośnik reklamowy, który zdobywa sympatię odbiorców dzięki swojej uniwersalności. To bardzo praktyczny prezent i efektywna reklama.

Produkcja na zlecenie

Rynek gier towarzyskich rozwija się obecnie bardzo dynamicznie, a gry cieszą się rosnącą popularnością wśród osób w każdym wieku. Korzystając z doświadczenia naszych pracowników, swoim zleceniodawcom służymy doradztwem merytorycznym i technicznym. Gry planszowe i karciane to doskonały produkt sprzedażowy oraz reklamowy.

Trefl Joker Line

Poznaj nasze gry towarzyskie i karciane

Dice Run

Dice don't have legs, but in Dice Run they'll scamper as quickly as they can to get ahead of their fellow cubic…

Virus

Face the pandemic and compete to be the first to eradicate the virus by isolating a healthy body.

Kryptos

The box you are holding hides a wealth of riddles: keys to codes, clues, and secret messages.

Mob Town

MobTown is the mobbed-up game of town control for enterprising mobsters.

Fabryka Kart Trefl-Kraków

Poznaj nasze talie do gry w karty

Wild Animals of Poland

The cards are decorated with illustrations of wild animals.

Wild Birds of Poland

The cards are decorated with illustrations of wild birds, which can be seen in Poland.

Mushrooms of Poland

The cards are decorated with illustrations of mushrooms...

World War II – Allies

We give you a deck of cards devoted to the Allied forces during World War II.

Cards and card games

We have been producing playing cards for 70 years. For years, the Krakow Card Factory has been the largest Polish producer of playing cards. We offer the highest quality bridge, poker and skat cards, as well as the Old Maid, loved by children. Apart from playing cards, we also offer card games under the Trefl JokerLine brand.

Advertising

Cards and card games are a great advertising medium. As a utility product they are perfectly suited for promoting goods, events, as well as brands. Playing cards are a very popular and liked advertising medium, garnering the sympathy of audiences because of its universal nature – they are a very practical gift and an effective advertisement.

Commissions and custom orders

The game market is currently developing dynamically, and the games enjoy growing popularity among audiences of all ages. Thanks to the experience of our staff, we offer professional and technical advice to everyone who orders our cards. Card and board games are great sales and advertising products.

Trefl Joker Line

Get to know our party and card games

Dice Run

Dice don't have legs, but in Dice Run they'll scamper as quickly as they can to get ahead of their fellow cubic…

Virus

Face the pandemic and compete to be the first to eradicate the virus by isolating a healthy body.

Kryptos

The box you are holding hides a wealth of riddles: keys to codes, clues, and secret messages.

Mob Town

MobTown is the mobbed-up game of town control for enterprising mobsters.

Fabryka Kart Trefl-Kraków

Learn more about our playing cards

Wild Animals of Poland

The cards are decorated with illustrations of wild animals.

Wild Birds of Poland

The cards are decorated with illustrations of wild birds, which can be seen in Poland.

Mushrooms of Poland

The cards are decorated with illustrations of mushrooms...

World War II – Allies

We give you a deck of cards devoted to the Allied forces during World War II.
1947

The Krakowskie Zakłady Wyrobów Papierowych (KZWP) is established

From the start of its operations, the KZWP focused on manufacturing of playing cards and quickly became the leader in this sector in Poland. The facilities of the KZWP were located at 17 Długa St. in Kraków.

1947-1960

Development

The close cooperation with the Academy of Fine Arts results in development of many amazing card designs which often contained references to Polish traditions and folk painting. The industry met art – this has resulted in amazing appearance of the products.

The 1950's

Czarny Piotruś

In cooperation with the Krakowska Agencja Wydawnicza, the KZWP was the first Polish company to market the “Czarny Piotruś” (Black Pete) playing cards for children.

1963

Skat

In an effort to meet the expectations of the players, the KZWP created a deck for Skat, whose design was prepared by Franciszek Bunsch. The cards were quickly appreciated, in particular in Upper and Lower Silesia.

The 1970's

History written in cards

Many card designs were created; of particular note are the historical cards. Some of the designs elaborated in that period are still in use. The authors of the designs included Anna Gaber, Maria Orłowska-Gabryś, and Jan Szancenbach, a professor of the Academy of Fine Arts.

The 1980's

Studying painting

Many new card designs are elaborated, to include the “Battle of Vienna” published on the 300th anniversary of that event. That deck was designed by Maria Orłowska-Gabryś and its essential aspects were supervised by Professor Stanisław Nahlik.

1985

Commemorative cards

The factory made commemorative cards in many designs; of particular note is the deck designed by Radosław Radziejewski on the occasion of 100th anniversary of the automotive industry.

Turn of the 1980's

A turning point for the KZWP

Rapid technological progress – new materials introduced. After over 40 years at Długa St., the factory was moved to 4 Słomnicka St. where it remained until 2014.

1990

``Jagiellonian`` cards

Maria Orłowska-Gabryś and Professor Stanisław Nahlik designed for the KZWP the historical design of the “Jagiellonian” cards which made a reference to the paintings of Jan Matejko. This very popular design is still made at the factory.

1997

Trefl Group

As a result of privatization of the company, the KZWP – Trefl-Kraków was established. Through the new owner, the company started cooperation as a part of the Trefl Group and, at the same time, strengthened its position of a leader in the production of playing cards.

2010

600th anniversary of the Battle of Grunwald

To celebrate the 600th anniversary of the victory of the Polish forces in the Battle of Grunwald, the KZWP Trefl-Kraków prepared a special deck of cards.

2014

A new dealing

Rapid growth of the company and new investments. The company changed its name to Fabryka Kart Trefl-Kraków. A modern factory was opened and after many years at 4 Słomnicka St., the company moved its offices and machinery to the Niepołomicka Investment Zone located in Podłęże near Niepołomice. Joker Line, a publishing series of socializing games, both foreign and Polish, created by players for players, is introduced.

1947

Powstają Krakowskie Zakłady Wyrobów Papierowych

Od początku swojej działalności KZWP skupiło swoje wysiłki na produkcji kart do gry i szybko stało się głównym potentatem produkcji kart w Polsce. Siedziba KZWP mieściła się na ulicy Długiej 17 w Krakowie.

1947 - 1960

Rozwój

Ścisła współpraca z Akademią Sztuk Pięknych owocuje wieloma
niezwykłymi wzorami kart, często nawiązującymi do tradycji narodowej i malarstwa ludowego. Przemysł spotkał się ze sztuką – zaowocowało to niezwykłą estetyką.

Lata 50.

Czarny Piotruś

Przy współpracy z Krajową Agencja Wydawniczą KZWP jako pierwsze w Polsce wypuszczają na rynek karty do gry karcianej dla dzieci „Czarny Piotruś”.

1963

Skat

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy KZWP tworzą talię do Skata,
której wzór przygotował Franciszek Bunsch. Karty szybko zyskują uznanie, zwłaszcza na Górnym i Dolnym Śląsku.

Lata 70.

Historia zapisana w kartach

Powstaje wiele wzorów kart z których warto szczególnie wyróżnić karty historyczne. Niektóre z powstałych wtedy wzorów wykorzystywane jest do dzisiaj. Autorami wzorów byli m.in. Anna Gaber, Maria Orłowska-Gabryś i prof. ASP Jan Szaucenbach.

Lata 80.

Zgłębiając mistrzostwo

Powstaje wiele nowych wzorów kart  – m.in. „Odsiecz Wiedeńska” wydaną z okazji 300 rocznicy tego wydarzenia. Talia ta została zaprojektowana przez Marię Orłowską-Gabryś, a nad wartością merytoryczną czuwał prof. Stanisław Nahlik.

1985

Karty okolicznościowe

Fabryka produkowała wiele wzorów kart okolicznościowych – na szczególną
uwagę zasługuje talia zaprojektowana przez Radosława Radziejewskiego z okazji 100-lecia powstania motoryzacji.

Przełom 80. i 90.

Przełom dla KZWP

Gwałtowny rozwój technologiczny – do użytku trafiają nowe surowce i materiały.  Po ponad 40 latach spędzonych na ul. Długiej fabryka zostaje przeniesiona na ul. Słomnicką 4 – gdzie zostanie aż do 2014 roku.

1990

Karty „Jagielońskie”

Maria Orłowska-Gabryś i prof. Stanisław Nahlik projektują dla KZWP historyczny wzór kart Jagielońskich nawiązujących do malarstwa Jana Matejki. Ten bardzo lubiany wzór produkowany jest przez fabrykę do dzisiaj.

1997

Prywatyzacja

W tym roku firma zmienia strukturę własności. Powstaje KZWP Trefl-Kraków Sp. z o.o., a jej udziałowcem zewnętrznym zostaje Pan Kazimierz Wierzbicki, właściciel firmy Trefl S.A.

2010

600 lecie bitwy pod Grunwaldem

Aby uczcić sześćsetną rocznicę zwycięstwa wojsk Polskich pod Grunwaldem KZWP Trefl-Kraków przygotowuje specjalną talie kart.

2014

Nowe rozdanie

Gwałtowny rozwój firmy i nowe inwestycje. Następuje zmiana nazwy firmy na Fabryka Kart Trefl-Kraków. Zostaje oddana do użytku nowa i nowoczesna fabryka – po wielu latach spędzonych na ul. Słomnickiej 4 przenosimy biura i maszyny do Podłęża p/Niepołomicami na obszarze Niepołomickiej Strefy Iwestycyjnej. Powstaje Joker Line – linia wydawnicza gier towarzyskich, zarówno zagranicznych, jak i Polskich, tworzona przez graczy dla graczy.

slawekDo you create board or card games? Would you like to publish your own title and are you looking for a publisher? We will be happy to work with you! Don’t be afraid to present your design. We support game authors from the prototype stage to the publication and promotion of the game.

If you want to work with us, prepare:

 • The rules – make sure they are clear and comprehensible;
 • A prototype of the game.

Then:

 • Contact us by email (the address is given below).Send a general description of the game, its presentation, or the rules.
 • Wait for our response; most likely you will be asked to provide the prototype of the game and, if possible, to come to a meeting.
 • The prototype will be tested by our tester group and you will receive our response, including valuable comments, advice, and recommendations concerning your game.

We do not provide access to the prototype or the rules to unauthorized persons. As the publisher, we will promote the game, select the graphics, edit the rules, and select the production technology and the materials for your game. If you have any further questions, please send them to us. Email address for contacts: jokerline@trefl.krakow.pl

slawekTworzysz gry planszowe lub karciane? Chciałbyś wydać własny tytuł i szukasz wydawcy? Zapraszamy do współpracy!  Przebiega ona wg poniższego schematu:

 • Kontaktujesz się z nami drogą mailową (jokerline@trefl.krakow.pl). W mailu w kilku/kilkunastu zdaniach opisz koncept gry.
 • Jeżeli koncept przejdzie wstępną weryfikację, otrzymujesz od nas wiadomość z prośbą o przesłanie szczegółów nt. gry ( mechanika, liczba elementów składowych, informacja o przeprowadzonych testach etc.),
 • Po przejściu kolejnego etapu weryfikacji, zwracamy się do Ciebie z prośbą o przesłanie prototypu oraz pełnej instrukcji.
 • Jeżeli uznamy, że gra ma duży potencjał rynkowy przechodzimy do finalnego etapu: podpisania umowy, wspólnych testów, kalkulacji nakładu, dopieszczania mechaniki, stworzenia ilustracji i najważniejszego – wydania gry.

Ponadto, aby ułatwić i przyspieszyć naszą współpracę zastosuj się do poniższych wskazówek:

 • Zwróć szczególną uwagę na instrukcję – musi być czytelna i w najkrótszy możliwy sposób wyjaśniać wszystkie szczegóły gry.
 • Przyłóż się do jakości wykonania prototypu – niech będzie kompletny i schludnie przygotowany.
 • Przed wysłaniem wykonaj możliwie jak najwięcej testów – najlepiej w gronie osób spoza Twoich znajomych.
 • Zapoznaj się z artykułami nt. projektowania gier dostępnymi na portalach tematycznych – pomogą Ci w wychwyceniu najczęściej popełnianych błędów.

Nie bój się zaprezentować swojego projektu – do każdej wiadomości się odniesiemy. Gwarantujemy również, że nie udostępnimy Twojego projektu osobom trzecim. Jeżeli masz dodatkowe pytania pisz na: jokerline@trefl.krakow.pl.

Sekretariat

Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.

Podłęże 650

32-003 Podłęże, Polska

telefon

+48 12 630 44 01

fax

+48 12 633 44 67

mail

firma@trefl.krakow.pl

 • NIP: 677 17 91 882
 • Regon: 351234370
 • KRS: 0000071800
 • BDO 000010980

Kapitał zakładowy 600 000 PLN w całości opłacony

Dział sprzedaży hurtowej

telefon

+48 12 630 44 50

fax

+48 12 630 44 29

mail

hurt@trefl.krakow.pl

Dział produktów spersonalizowanych (Polska)

telefon

+48 12 630 44 30

fax

+48 12 630 44 29

mail

sprzedaz@trefl.krakow.pl

Dział produktów spersonalizowanych (Eksport)

telefon

+48 12 630 44 35

fax

+48 12 630 44 29

mail

export@trefl.krakow.pl

Dział marketingu

telefon

+48 12 630 44 01

fax

+48 12 630 44 11

mail

marketing@trefl.krakow.pl


Administrator danych osobowych jest:

Fabryka Kart Trefl – Kraków Sp. z o.o.

telefon

+48 12 630 44 00

mail

firma@trefl.krakow.pl

  Fabryka Kart Trefl- Kraków Sp. z o.o.

Podłęże 650

32-003 Podłęże

 

Inspektor Danych Osobowych (IOD)

telefon+48  539 944 608

imailod@trefl.krakow.pl

  Fabryka Kart Trefl- Kraków Sp. z o.o.

Podłęże 650

32-003 Podłęże

Adres email (wymagane)

Treść wiadomości

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną wysyłanych przez spółkę Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. lub przez podmioty działające na zlecenie spółki Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. oraz na wykorzystywanie komunikacji email w celach marketingowych. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności*.

Office

Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.

Podłęże 650

32-003 Podłęże, Polska

telefon

+48 12 630 44 01

fax

+48 12 633 44 67

mail

firma@trefl.krakow.pl

Marketing department

telefon

+48 12 630 44 05

fax

+48 12 630 44 11

mail

marketing@trefl.krakow.pl

Wholesale department

telefon

+48 12 630 44 05

fax

+48 12 630 44 29

mail

hurt@trefl.krakow.pl

Personalized products department (Poland)

telefon

+48 12 630 44 30

fax

+48 12 630 44 29

mail

sprzedaz@trefl.krakow.pl

Personalized products department (Export)

telefon

+48 12 630 44 35

fax

+48 12 630 44 29

mail

export@trefl.krakow.pl

E-mail address (required)

Your message

How to place an order:

Define the target group and the circulation of the product you wish to purchase. Define the function of the product:

 • an advertising product
 • free products
 • gifts
 • sales products

Prepare a list of products that you wish to purchase and define their mandatory parameters.

Cards

 • Type of deck
 • Shape and size
 • Material
 • Back side
 • Color
 • Coating
 • Packaging

Games

 • Elements of the game
 • Rules
 • Box

Please contact our orders department or send a request for quotation. Prepare graphic files in accordance with the following guidelines:

 • Cards
 • Jigsaw puzzles
 • Games
 • Accessories

Określ grupę docelową oraz nakład pożądanego produktu. Określ funkcję produktu:

 • produkt reklamowy
 • gratisy
 • prezenty
 • produkt sprzedażowy

Przygotuj listę produktów, które chcesz zamówić wraz z koniecznymi parametrami

Karty

 • Rodzaj talii
 • Kształt i rozmiar
 • Surowiec
 • Rewers
 • Kolor
 • Pokrycie
 • Opakowanie

Gry

 • Elementy gry
 • Instrukcja
 • Pudełko

Skonsultuj się z wydziałem zamówień lub wyślij zapytanie ofertowe. Przygotuj pliki graficzne zgodnie z poniższymi wytycznymi:

Karty i gry to doskonałe nośniki reklamowe. Jako produkt użytkowy świetnie nadają się do promocji zarówno produktów, wydarzeń jak i marek.

Karty

Karty to bardzo popularny i lubiany nośnik reklamowy, który zdobywa sympatię odbiorców dzięki swojej uniwersalności. To bardzo praktyczny prezent i efektywna reklama. Karty mogą posiadać zarówno indywidualny rewers jak i awers. Fabryka Kart Trefl-Kraków udostępnia również szereg wzorów awersów, które można wykorzystać do swojej talii reklamowej.

Produkcja reklamowa

Gry

Rynek gier towarzyskich rozwija się obecnie bardzo dynamicznie, a same gry cieszą się rosnącą popularnością wśród osób w każdym wieku. Korzystając z doświadczenia naszych pracowników swoim zleceniodawcą służymy zarówno doradztwem technicznym, jak i merytorycznym.

Cards, games, and jigsaw puzzles are excellent advertising materials. As a usable product, they are great for promoting goods, events, and brands.

Cards

Cards are very popular among users due to their versatility. They are a very practical present and an effective advertisement.

Produkcja reklamowa

Games

The market for socializing games is currently growing at a rapid pace and games enjoy growing popularity among players in all age groups.

Playing cards and card games are excellent products for advertising, entertainment, education, and training. The modern technologies used by the Trefl-Kraków Cards Factory ensure the highest quality of the products and a broad spectrum of possibilities.

Cards can be manufactured either completely to the customer’s design, or with front sides selected from a broad selection of designs provided by the Trefl Group. Besides numerous standard designs, the selection includes front sides dedicated to such games, as: Bridge, Black Jack, Poker, Canasta, Hearts, Skat, Schafkopf/Tarok, Gaigel/Binokel, Jass/Piquet, Doppelkopf, Tarot, and others.

Example of obverse:

Get Adobe Flash player

TYPE OF DECK

Standard deck types depending on the number of cards:

 • 24-card decks;
 • 2 x 24-card decks;
 • 55-card decks;
 • 2 x 5-card decks.

SIZE

Standard corner rounding: 4 mm. The standard sizes of cards are:

 • 44 x 78 mm
 • 50 x 90 mm
 • 56 x100 mm
 • 58 x 88 mm
 • 59 x 92 mm
 • 59 x 102 mm
 • 61 x 112 mm
 • 63 x 88 mm
 • 66 x 100 mm
 • 70 x 120 mm

OTHER SIZES AND SHAPES

We can make cards of any non-standard sizes and shapes.

Get Adobe Flash player

MATERIAL

Standard materials used to make cards:

Monojet cardboard (junior, no inner insert):

 • 250 gr/m2
 • 300 gr/m2
 • 350 gr/m2

Two-layer Duplex cardboard:

 • 280 gr/m2
 • 305 gr/m2
 • 320 gr/m2
 • 320 płótnowany
 • 350 gr/m2
 • 390 gr/m2

Triplex cardboard:

 • 390 gr/m2

BACK SIDE

Two types of card back sides are manufactured:

 • reverse frame area
 • reverse the downward

COLOR

 • single-color (spot or gray scale);
 • multi-color;
 • triad (CMYK);
 • triad + additional color (CMYK + 1 spot).

CARD COATINGS

As a standard, cards are coated with dispersion varnish. If the customer requests it, cards can be decorated. We use:

 • glossy and mat varnish;
 • UV mat or glossy varnish;
 • glitter;
 • metalizer;
 • pressing;
 • gilding;
 • Hot-stamping.

PACKAGING

As a standard, cards are packaged in cellophane. Standard boxes:

 • carton;
 • single plastic box;
 • double plastic box;
 • double carton;
 • carton with a hanger;
 • cardboard packaging of different sizes;
 • flowpack,
 • paper or plastic bags in periodical or occasional publication packaging;
 • bottom-top boxes.

Get Adobe Flash player

Other card packaging types:

 • metal cans;
 • single or double leather cases;
 • wooden boxes;
 • cardboard boxes with inserts (cardboard or velour paper).

Inserts for boxes:

 • Smooth plastic;
 • Flock plastic;
 • White cardboard;
 • Printed cardboard.

W dobie rozwijającego się rynku gier planszowe i karciane gry towarzyskie to doskonały produkt sprzedażowy, jak i reklamowy.

ELEMENTY

 • Karty – zgodnie ze specyfikacją
 • Żetony – ilość, materiał, wymiar
 • Pionki – rodzaj, materiał (plastik, drewno)
 • Kostki – rodzaj, materiał (plastik, drewno)
 • Inne – zasłonki, tektury

PLANSZE / PLANSZETKI

Należy określić:

 • Ilość
 • Wymiary
 • Grubość tektury/papieru
 • Oklejenie / cięcie na ostro

WKŁADKA

Należy określić:

 • Materiał – tektura, tworzywo sztuczne
 • Krój

INSTRUKCJA

 • Wymiar
 • Ilość stron
 • Materiał

OPAKOWANIE

Należy określić typ opakowania gry:

 • Twarde wieczko-denko
 • Miękkie wieczko-denko
 • Miękkie – pochewka
 • Woreczek foliowy
 • Rozmiar

Standardowo dostępne rozmiary twardych pudełek typu wieczko-denko.

DRUK I USZLACHETNIENIE

 • CMYK
 • PANTONE
 • Folia błysk
 • Folia mat
 • Lakier UV

In a period of fast growth of the games market, board and card socializing games are an excellent sales and advertising product.

ELEMENTS

 • Cards – in accordance with the specification;
 • Chips – quantity, material, size
 • Pawns – type, material (plastic, wood),
 • Dices – type, material (plastic, wood),
 • Others: covers, cardboard.

BOARDS / MINIBOARDS

Please define:

 • the quantity;
 • the dimensions;
 • the thickness of the cardboard/paper;
 • veneer/sharp cutting.

INSERT

Please define:

 • the material – cardboard, plastic;
 • the cut.

RULES

 • the size;
 • number of pages;
 • the material.

PACKAGING

Należy określić typ opakowania gry:

 • Hard top and bottom;
 • Soft top and bottom;
 • Soft – sheath;
 • Plastic bag;
 • Size.

The standard sizes of hard boxes (top-bottom type).

PRINT AND PROCESSING

 • CMYK,
 • Pantone,
 • Glossy film;
 • Mat film;
 • UV varnish.

Wykorzystując możliwości technologiczne, doświadczenie naszych pracowników oraz pełną elastyczność w zakresie przygotowania wykrojników, możemy wykonać produkty dostosowane do działań promocyjnych, takie jak np:

 • opakowania,
 • standy,
 • podkładki pod kubki,
 • zawieszki,
 • linijki,
 • inne produkty papierowe, kartonowe i tekturowe.

Thanks to our technological capacities, the experience of our employees, and our fully flexible approach to preparation of dies, we can we can make products that are appropriate for promotional campaigns, such as:

 • packaging,
 • stands,
 • mug pads,
 • hangers,
 • rulers and
 • other paper, cardboard, and carton products.

Fabryka Kart Trefl-Kraków: Historia zapisana w kartach

Fabryka Kart Trefl-Kraków od 70 lat produkuje najwyższej jakości karty do gry. Do tej pory nasze zakłady opuściło prawie miliard talii. To owoc pracy i kompetencji trzech pokoleń naszych Pracowników oraz zaufania dotychczasowych i nowych Klientów na całym świecie. Mamy powody do dumy!

Fabryka kart, założona w 1947 roku jako Krakowskie Zakłady Wyrobów Papierowych, nieprzerwanie aż do dziś dostarcza swoim klientom talie o najwyższej jakości technicznej i najwyższych walorach estetycznych. Krakowskie Zakłady od samego początku w swych produktach bezkompromisowo łączyły wysoką jakość techniczną z najwyższym poziomem artystycznym i estetycznym. Firma ściśle współpracowała z Akademią Sztuk Pięknych, dzięki czemu jeszcze w końcówce lat czterdziestych opracowano pierwsze, niejednokrotnie nawiązujące do polskiej tradycji narodowej, wzory graficzne dla krakowskich kart.

Firma z uwagą śledziła także preferencje Graczy, dostosowując się do nich i spełniając ich oczekiwania: Karty do skata (wzór talii przygotowany przez Franciszka Bunscha w 1963 roku ) błyskawicznie zdobyły uznanie graczy na Górnym i Dolnym Śląsku, a w latach 50. ruszyła produkcja gry karcianej dla dzieci typu „Czarny Piotruś”, w której uczestniczyła Krajowa Agencja Wydawnicza.

Zmiany polityczne w Polsce i otwarcie granic na Zachód umożliwiły krakowskiej fabryce uzyskanie dostępu do nowych surowców, materiałów i technologii; nadeszła pora transformacji i wyzwań gospodarczych. Firma została sprywatyzowana, a jesienią 1997 roku powołano do życia Krakowskie Zakłady Wyrobów Papierowych Trefl-Kraków Sp. z o.o., których udziałowcami w dużej części stali się pracownicy fabryki, a udziałowcem zewnętrznym Pan Kazimierz Wierzbicki, właściciel firmy Trefl z Sopotu.

Niezmiennie po dziś dzień, krakowski Trefl pozostaje największym polskim producentem kart do gry. W procesie nieustannego rozwoju i doskonalenia, powstają nowe wzory kart, modyfikowane są starsze. Ofertę poszerzono o karty do tarota, gry, produkcję na zlecenie oraz produkcję reklamową. Fabryka ceniona jest za najwyższą jakość produktów i wieloletnie doświadczenie, ale również za otwartość, umiejętność dostosowywania się do nowych warunków oraz korzystania z nowych technologii.

Krakowski Trefl to jednak w pierwszej kolejności ludzie, najcenniejszy kapitał, zaangażowani, oddani. Zespół około osiemdziesięciu osób, jedni związani z firmą od lat, inni młodzi, wnoszący świeżą myśl i nowe podejście. Trzy pokolenia pracowników tworzących wspólnie jeden wspaniały organizm. Podejmując nowe inwestycje i aktywnie odkrywając nowe rynki, firma błyskawicznie idzie do przodu. Znakiem i symbolem dynamicznego rozwoju jest otwierana w 2014r, spełniająca najwyższe europejskie standardy fabryka w Niepołomicach, z nowoczesną linią technologiczną, nowymi maszynami, przestronnym i nowoczesnym magazynem oraz funkcjonalną częścią biurową. Nadeszła pora na nowe rozdanie.

 

 

 

 

 

 

Fabryka Kart Trefl-Kraków: History written on cards

Almost 70-year long tradition of card production, almost 500 million decks produced by three generations of Employees to be used by three generations of Customers – Trefl certainly has reasons to be proud! The card factory was established in 1947 under the name Krakowskie Zakłady Wyrobów Papierowych (Krakow Paper Products Manufacture), and since then we have been delivering the highest quality cards with the most beautiful design to our customers. The products, made by the Manufacture, have always uncompromisingly combined the high technical quality with the highest artistic and aesthetic level. The company worked in close partnership with the Academy of Fine Arts, and the cooperation resulted in developing the first designs for cards made in Krakow, often referring to the Polish national tradition, in the late 1940s.

The company also carefully studied the Players’ preferences, adjusted to them and fulfilled their expectations. Our skat cards (with deck designed by Franciszek Bunsch in 1963) immediately won recognition of the players in Lower and Upper Silesia, and in the 1950s the company started production of “Old Maid” – a card game for children, with participation of Krajowa Agencja Wydawnicza publishing house.

The political changes in Poland and opening of the borders to the West allowed the Krakow factory to gain access to new resources, materials and technologies, brought about with the time of transformation and economic challenges. The company was privatised, and in the autumn of 1997 the Krakowskie Zakłady Wyrobów Papierowych Trefl-Kraków Sp. z o.o. was established. The employees of the factory became shareholders in the company, and Kazimierz Wierzbicki, owner of Trefl from Sopot, became an external shareholder.

Invariably, Trefl remains the largest Polish manufacturer of playing cards. In the process of constant development and improvement, new designs are created and old designs are improved on an ongoing basis. The company’s offer was also expanded with tarot cards, games, commissions and advertising production. The factory is appreciated for the highest quality of its products and its immense experience, as well as for its openness, ability to adapt to new conditions and the use of state-of-the-art technologies.

However, the Trefl company from Krakow would not exist without its most precious capital – the involved and committed employees. The team of approximately 80 workers comprises both long-term, experienced veterans and young employees, bringing in fresh ideas and new approaches. Three generations of employees work together to create one great organism. By taking new investments and actively discovering new markets, the company develops at a very quick pace. The sign and symbol of this dynamic development is the new Niepołomice factory, conforming to the highest European standards, opened in 2014. The new factory is equipped with cutting-edge technological line, new machines, spacious and modern warehouse, and a functional office space. It is time for a new draw.

W związku z uczestnictwem Fabryki Kart Trefl- Kraków Sp. z o.o. w projekcie w ramach programu INTELIGENTNY ROZWÓJ (PO IR)
– poddziałania 3.2.2

zapraszamy do przedstawienie oferty na:

DOSTAWĘ WRAZ Z MONTAŻEM MASZYNY OFFSETOWEJ B-1 W KONFIGURACJI 5 KOLORÓW + LAKIER, Z MOŻLIWOŚCIĄ SUSZENIA UV

Informujemy, że procedura wyboru dostawcy została zakończona, a dostawca wybrany.
Najkorzystniejsza oferta, spełniająca wszystkie stawiane kryteria, została złożona przez: KBA CEE SP. Z O.O.

Wszelkie zapytania proszę kierować na adres e-mail: fundusze@trefl.krakow.pl

INFORMACJA

Dotyczy: wyniku postępowania przeprowadzenia procedury wyboru dostawcy maszyny offsetowej B-1 w konfiguracji 5 kolorów + lakier , z możliwością suszenia UV (zapytanie ofertowe nr 1/2016/POIR z dnia 13.12.2016 r.)

W związku z faktem, że w zapytaniu ofertowym nieprecyzyjnie określono kryteria wyboru ofert, co uniemożliwiło dokonanie wyboru dostawcy z zachowaniem przejrzystości i uczciwej konkurencji, Komisja ds. wyboru dostawcy nowej maszyny offsetowej B-1 w konfiguracji 5 kolorów + lakier , z możliwością suszenia UV, podjęła decyzję o unieważnieniu postępowania ofertowego nr 1/2016/POIR z dnia 13.12.2016 r.

Jednocześnie informujemy, że nowe zapytanie ofertowe (nr 2/2017/POIR z dnia 31.01.2017 r.) zostaje w dniu dzisiejszym umieszczone na naszej stronie internetowej, a także wysłane do wszystkich oferentów, którzy złożyli swoją ofertę.

Unieważnienie zapytania nr 1-2016-POIR

 

W związku z uczestnictwem Fabryki Kart Trefl- Kraków Sp. z o.o. w projekcie w ramach programu INTELIGENTNY ROZWÓJ (PO IR)
– poddziałania 3.2.2

zapraszamy do przedstawienie oferty na:

DOSTAWĘ WRAZ Z MONTAŻEM MASZYNY OFFSETOWEJ B-1 W KONFIGURACJI 5 KOLORÓW + LAKIER, Z MOŻLIWOŚCIĄ SUSZENIA UV

Wszelkie zapytania proszę kierować na adres e-mail: fundusze@trefl.krakow.pl

 

OGŁOSZENIE- INFORMACJA

Dotyczy  zapytania ofertowego nr 1/2016/POIR

 

Ze względu na błąd proceduralny informujemy, że termin składania ofert pkt. 7 zapytania ofertowego 1/2016/POIR zostaje przedłużony o 30 dni. Ostateczna data dostarczenia oferty upływa 23.01.2017 r.

Jednocześnie zmianie ulega termin wykonania zamówienia pkt. 4 zapytania ofertowego na termin 30.05.2017 r.

Załącznik – Ogłoszenie/Informacja

 


 

W związku z uczestnictwem Fabryki Kart Trefl- Kraków Sp. z o.o. w projekcie w ramach programu INTELIGENTNY ROZWÓJ (PO IR)
– poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne

zapraszamy do przedstawienie oferty na:

DOSTAWĘ WRAZ Z MONTAŻEM FABRYCZNIE NOWEJ MASZYNY FOLIUJĄCEJ DO KART

Informujemy, że procedura wyboru dostawcy została zakończona, a dostawca wybrany.

 • Oferta winna zawierać wypełniony formularz ofertowy – załącznik nr 1 – formularz ofertowy nr 2 stanowiący integralną część zaproszenia.
 • Treść zapytania ofertowego stanowi załącznik nr 2 – zapytanie ofertowe nr 2

Wszelkie zapytania proszę kierować na adres e-mail: fundusze@trefl.krakow.pl

 


 

W związku z uczestnictwem Fabryki Kart Trefl- Kraków Sp. z o.o. w projekcie w ramach programu INTELIGENTNY ROZWÓJ (PO IR)
– poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne

zapraszamy do przedstawienie oferty na:

DOSTAWĘ WRAZ Z MONTAŻEM FABRYCZNIE NOWEJ LINII PRODUKCYJNEJ DO KROJENIA I KONFEKCJONOWANIA KART

Informujemy, że procedura wyboru dostawcy została zakończona, a dostawca wybrany.

Wszelkie zapytania proszę kierować na adres e-mail: fundusze@trefl.krakow.pl

farmagedon_slider_2Dziękujemy za zakup gry Farmageddon. Mamy nadzieję, że pierwsze rozgrywki przyniosły Wam wiele radości. Cieszy nas również to, że zainteresowała Was nasza mała niespodzianka, która w postaci QRcode pojawiła się na jednej z kart. Wiąże się ona z małą zabawą, którą przygotowaliśmy dla Was.

Farmageddon to gra losu, strategii i rolniczej sieczki. W tej grze jesteśmy bezwzględnymi biznesmenami. Tutaj wszystkie chwyty są dozwolone. Chcielibyśmy Was prosić o krótki, zabawny i maksymalnie 60 sekundowy filmik prezentujący Farmageddon. Od Waszej inwencji i humoru zależy bardzo wiele.

Linki do filmików nadsyłajcie do 29 lutego br. Autorów najciekawszych produkcji poprosimy o opublikowanie video na własnych profilach FB. Najchętniej oglądany i udostępniany (będzie na to czas do 13 marca) zgarnie pakiet trzech gier: Boss Monster, Korsar i Kryptos.

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w zabawie? Przede wszystkim należy się zarejestrować. Potem nakręcić filmik i przesłać do niego link na YouTube do 29 lutego na adres e-mail: fkinfo@trefl.krakow.pl Autorów najfajniejszych filmów poprosimy o opublikowanie na własnych profilach FB. Wszystkie wytypowane filmiki udostępnimy na profilu Trefl JokerLine. Reszta będzie zależała od internautów i od naszego widzimisię :) Serdecznie zapraszamy!

Dzień dobry! Proszę poświęcić nam kilka minut i wypełnić poniższą ankietę:


Czy jesteście Państwo zadowoleni z warunków handlowych oferowanych przez Fabrykę Kart Trefl-Kraków?


Czy uważacie Państwo, że jakość naszych produktów (kart i gier karcianych) w porównaniu z konkurencją jest:


Czy oferowane ceny naszych produktów (kart i gier karcianych) są dla Państwa atrakcyjne w porównaniu do cen konkurencji?


Czy uważacie Państwo, że nasze produkty są wystarczająco dobrze wyeksponowane i widoczne w hurtowniach w porównaniu z innymi produktami w tej kategorii?


Jeśli nie to jakie macie Państwo sugestie


Czy wg Państwa nasze talie kart i gry karciane powinny zawierać dodatkowe elementy?


Jeśli tak to jakie


Miejsce na Państwa uwagi:


Dzień dobry!

Gratulujemy! Poradziliście sobie z diagramem odpowiadając poprawnie na 12 pytań. Jeszcze odrobina skupienia i wysiłku. Aby dokończyć rozgrywkę, prosimy rozwiązać poniższe zadanie. Wydaje się banalnie proste, ale niech Was to nie zwiedzie. Macie czas do 18 grudnia do godziny 08:00. Bądźcie czujni:


Podaj nazwę profilu na Facebook użytą do rejestracji do zabawy:Podaj adres e-mail użyty do rejestracji do zabawy:Czy grasz w karty?

TakNie


Jakie są Twoje ulubione gry w karty?


Czy lubisz gry planszowe i karciane?

TakNie


Jakie są Twoje ulubione gry planszowe i karciane?


Jakie cechy powinna mieć idealna gra karciana/planszowa?


Miejsce na Państwa uwagi:

Aktualnie nie posiadamy żadnych ofert pracy.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Cras ut tellus id diam aliquet ullamcorper. Nam accumsan hendrerit urna eget consequat. Sed mattis quam tempus turpis feugiat, sed bibendum lectus tempus. Interdum et malesuada fames ac ante ipsum primis in faucibus. Pellentesque consequat ante sed ullamcorper convallis. Praesent tincidunt gravida tortor vitae feugiat. Maecenas mollis efficitur congue. Vivamus sit amet nisl ultrices orci rhoncus porttitor. Duis eu venenatis ex, bibendum mollis quam. Sed hendrerit massa eu arcu lobortis feugiat. Nam vulputate lorem a elit aliquet, eget euismod velit interdum. Quisque mollis gravida tristique. Quisque a diam id mi egestas congue. Nam sit amet massa nec eros porttitor convallis eu ut nisl. Vivamus suscipit convallis dolor, id vestibulum nisi pulvinar sit amet. Nulla fermentum et lorem vel interdum.

Aenean bibendum dictum fermentum. Aliquam sed accumsan justo. Nulla scelerisque lacus in leo volutpat posuere. Maecenas sodales euismod ex. Etiam sit amet tincidunt ligula. Ut et lobortis nulla. Nunc tristique commodo velit id dictum. Maecenas ornare augue eget ligula imperdiet, eu aliquam urna feugiat. Maecenas vel mi non libero venenatis pharetra. Ut sagittis mauris sed velit pretium feugiat.

Maecenas tristique sit amet nulla quis euismod. Nulla eu arcu in lectus volutpat iaculis. Vivamus congue, lacus vel malesuada posuere, mi justo aliquam justo, at iaculis tortor purus vitae massa. Praesent condimentum tristique lectus a dictum. Sed lacinia interdum urna, eget elementum nisl viverra ultrices. Mauris eu dignissim justo. Nunc non risus sem. Mauris vestibulum quam orci, ut porttitor dui elementum vel. Cras consequat, nunc at hendrerit mattis, purus neque venenatis neque, sit amet blandit ex est ut nisi. Praesent viverra lobortis scelerisque. Maecenas ut orci nunc.

Curabitur dolor leo, vehicula non lorem non, bibendum sollicitudin nisi. Nullam vel lacus a erat laoreet dignissim eget et elit. Duis mattis felis turpis, sed consectetur dolor hendrerit pulvinar. Nulla et laoreet nulla. Vivamus rutrum odio ut massa consectetur volutpat. Praesent quis mi condimentum, fringilla enim ut, finibus massa. Nam sed bibendum massa. Donec ut odio ullamcorper, feugiat nulla eget, viverra dui. Nullam vitae rhoncus magna, id tempus dolor. Proin placerat, nulla et faucibus cursus, quam quam porttitor lacus, vel efficitur massa risus a lacus. Mauris consectetur erat nulla, vehicula venenatis ex sodales eget. Nulla id metus blandit, ultricies diam et, vestibulum dui. Aenean ornare pretium ornare.

Proin lobortis sapien non nisl placerat, vel ultricies libero varius. Nunc eget sagittis justo. Sed posuere pellentesque urna. Phasellus volutpat felis non fermentum fermentum. Sed eu enim aliquam, laoreet turpis ut, posuere ligula. Aenean pharetra dignissim accumsan. Nulla vel augue et metus gravida cursus. Praesent viverra magna dui, in consequat nunc scelerisque in.

Morbi convallis vehicula quam. Donec ac pharetra sem. Fusce vehicula vehicula lobortis. Quisque porta rutrum orci, eget molestie tellus ultricies sed. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Cras porttitor eu massa rutrum elementum. Duis placerat est nec orci sollicitudin, a interdum purus consequat. Sed posuere elementum magna, vel consectetur tellus viverra vel. Donec lacinia faucibus nulla eu pharetra. Aliquam eget dolor augue. Duis a mattis massa. Aliquam fermentum mauris orci, ac sagittis libero molestie bibendum. Etiam consequat consectetur pretium. Donec blandit cursus sollicitudin. Nullam quis lorem viverra, lacinia est vel, iaculis quam.

Nullam posuere diam at massa commodo, at consequat lectus feugiat. Suspendisse et tellus nec quam vestibulum tristique. Suspendisse potenti. Nam a aliquam felis. Praesent hendrerit libero eget lacus lobortis pulvinar. Etiam augue urna, pulvinar eu nisi eget, ultrices iaculis metus. Pellentesque consequat convallis sapien at malesuada. Nullam luctus, sapien ac luctus gravida, mi justo dignissim enim, ac sagittis metus nisi et elit. Vivamus ultrices mi ut ullamcorper maximus. Aenean consectetur leo nec eleifend vulputate. Nunc vehicula mauris justo, in finibus sapien gravida eget.

Polityka prywatności

 • Administratorem danych osobowych Użytkowników, zebranych w związku z korzystaniem przez Użytkownika z Serwisu, jest spółka Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. z siedzibą w Podłężu, Podłęże 650, 32-003 Podłęże, KRS: 0000071800, zwana dalej Administratorem.
 • Dane osobowe Użytkowników przetwarzane są przez Administratora w celu realizacji usług świadczonych za pośrednictwem Serwisu, w celu dochodzenia praw przysługujących Administratorowi, a także po wyrażeniu na to uprzedniej zgody, w przesyłania Użytkownikom informacji o charakterze handlowym.
 • Dane osobowe Użytkowników przez czas niezbędny do realizacji usług świadczonych przez Administratora za pośrednictwem Serwisu, a także przez okres kolejnych pełnych pięciu następujących po roku, w którym usługi były świadczone,
 • w odniesieniu do danych osobowych Użytkownika decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany,
 • Dane osobowe Użytkowników Serwisu są lub mogą być przekazywane innym osobom, przy pomocy których Administrator świadczy usługi dostępne poprzez Serwis, takim jak firma informatyczna, hostingodawca, firma świadcząca usługi serwisu oprogramowania, firma księgowa, firma kurierska/spedycyjna, operator pocztowy, firmy marketingowe i inne.
 • Użytkownik ma prawo dostępu do danych osobowych przetwarzanych za pomocą Serwisu, prawo żądania ich sprostowania lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia tych danych, a w uzasadnionych przypadkach prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. W przypadku, gdy przetwarzania danych osobowych użytkownika odbywa się na podstawie udzielonej przez niego zgody, użytkownik ma prawo cofnąć zgodę na przetwarzanie danych oraz prawo do wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania jego danych osobowych.
 • Użytkownikowi w uzasadnionych przypadkach przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego dotyczącej nieprawidłowości w procesie przetwarzania jego danych osobowych, tj. do Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Polityka Cookies

 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
  • dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
  • tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
  • utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 6. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
  • „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
  • „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
  • „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
  • „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 7. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 8. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 9. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
 10. Więcej informacji na temat plików cookies dostępnych jest w sekcji „Pomoc” w menu przeglądarki internetowej.

Newsletter – klauzula informacyjna:

Uprzejmie informujemy, że  administratorem danych osobowych zawartych w formularzu zgłoszeniowym do newsletter TREFL-KRAKÓW jest spółka Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. z siedzibą w Podłężu, Podłęże 650, 32-003 Podłęże, KRS: 0000071800, dalej zwana: „TREFL-KRAKÓW”. Ponadto informujemy, że:

 1. w TREFL-KRAKÓW powołany został Inspektor Ochrony Danych (IOD), z którym można skontaktować się telefonicznie pod  numerem: (+48) 539 944 608 od  poniedziałku  do  piątku w  godz. 7:00-15:00, a także pisząc  na adres  mailowy: iod@trefl.krakow.pl, lub pocztą tradycyjną na adres siedziby FABRYKA KART TREFL- KRAKÓW SP. Z O.O.,
 2. Państwa dane osobowe przetwarzane będą przez TREFL-KRAKÓW w celu przesyłania Państwu newslettera TREFL-KRAKÓW , a ponadto mogą być przetwarzane w celu wykonywania przez TREFL-KRAKÓW obowiązków wynikających z przepisów prawa oraz w celu ochrony praw TREFL-KRAKÓW,
 3. TREFL-KRAKÓW będzie przetwarzał Państwa dane osobowe przez okres nie dłuży niż okres konieczny dla realizacji celów wskazanych powyżej,
 4. Państwa dane osobowe mogą być przekazywane do przetwarzania innym podmiotom, przy pomocy których TREFL-KRAKÓW prowadzi działalność, takich jak firma informatyczna, hostingodawca, firma kurierska lub spedycyjna, operator pocztowy, kancelaria adwokacka lub radcowska,
 5. w odniesieniu do Państwa danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, tj. nie będziecie Państwo podlegać procesowi profilowania,
 6. przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych, prawo do ich sprostowania oraz przenoszenia, prawo do ograniczenia przetwarzania, a także prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie Państwa danych osobowych w celu subskrypcji newslettera TREFL-KRAKÓW oraz wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, przetwarzanych przez TREFL –KRAKÓW w tym celu, które można zrealizować poprzez przesłanie wiadomości na adres e-mail: iod@trefl.krakow.pl
 7. przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi  do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w przypadku naruszenia Państwa praw związanych z procesem przetwarzania danych osobowych.
 8. podanie Państwa danych osobowych jest obligatoryjne – niepodanie danych osobowych skutkuje niemożliwością subskrypcji newslettera TREFL-KRAKÓW.

 

Imię i nazwisko

Numer telefonu

Adres email

Kraj

Nazwa firmy

Nakład (przedział od 1 do 1000):

Format listka:
  mm         mm

Ilość listków:

Dodatkowe elementy i uwagi

Gramatura:

Karta:

Kolor awers:

Naroża:

Lakier dyspersyjny?
TakNie

Inne uszlachetnienie:

Tomofon?
TakNie

Opakowanie:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną wysyłanych przez spółkę Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. lub przez podmioty działające na zlecenie spółki Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o. oraz na wykorzystywanie komunikacji email w celach marketingowych. Więcej informacji na stronie Polityka Prywatności*.

Karty do gry i gry karciane to doskonały produkt zarówno reklamowy, rozrywkowy jak i edukacyjny czy szkoleniowy. Nowoczesne technologie wykorzystywane przez Fabrykę Kart Trefl-Kraków zapewniają najwyższą jakość produktu oraz dają szeroką gamę możliwości.

Karty mogą zostać wyprodukowane zarówno w całości według projektu klienta, jak i posiadać awersy dostępne w obszernej puli wzorów grupy Trefl. Poza licznymi wzorami standardowymi pula obejmują awersy dedykowane do gier takich jak Bridge, Black Jack, Poker, Canasta, Kierki, Skat, Schafkopf/Tarok, Gaigel/Binokel, Jass/Piquet, Doppelkopf, Tarot i innych.

Przykładowe awersy:

Get Adobe Flash player

RODZAJ TALII

Standardowe rodzaje talii w zależności od ilości kart:

 • 24 kartowa
 • 2 x 24 kartowe
 • 55 kartowa
 • 2 x 55 kartowe

ROZMIAR

Standardowe zaokrąglenie rogu: 4 mm. Standardowo dostępnymi rozmiarami kart są:

 • 44 x 78 mm
 • 50 x 90 mm
 • 56 x100 mm
 • 58 x 88 mm
 • 59 x 92 mm
 • 59 x 102 mm
 • 61 x 112mm
 • 63 x 88 mm
 • 66 x 100 mm
 • 70 x 120 mm

INNE ROZMIARY I KSZTAŁTY

Istnieje możliwość produkcji kart w dowolnych, niestandardowych rozmiarach oraz dowolnego w kształcie.

Get Adobe Flash player

SUROWIEC

Surowce standardowo wykorzystywane do produkcji kart:

Karton JUNIOR (junior, bez wklejki wewnętrznej):

 • 250 gr/m2
 • 300 gr/m2
 • 350 gr/m2

Karton dwuwarstwowy Duplex:

 • 280 gr/m2
 • 305 gr/m2
 • 320 gr/m2
 • 320 płótnowany
 • 350 gr/m2
 • 390 gr/m2

Karton Triplex:

 • 390 gr/m2

REWERS

W produkcji wykorzystywane są dwa rodzaje rewersów kart:

 • rewers ramkowy
 • rewers spadowy

KOLOR

 • jednokolorowe (spot lub skala szarości)
 • wielokolorowe
 • triadowe (CMYK)
 • triadowe + kolor dodatkowy (CMYK + 1 spot)

POKRYCIE KART

Karty standardowo pokrywane są lakierem dyspersyjnym. Na życzenie karty mogą zostać zdobione:

 • lakier błyszczący i matowy
 • lakier UV matowa lub z połyskiem
 • brokat
 • metalizer
 • tłoczenie
 • złocenie
 • hotstamping

OPAKOWANIA

Standardowo karty pakowane są w tomofan. Standardowe pudełka:

 • flowpack
 • torebki papierowe lub foliowe w opakowaniach periodyków lub wydawnictwach okazjonalnych
 • kartonik lub kartonik podwójny
 • kartonik z zawieszką
 • opakowania kartonowe różnej wielkości
 • pudełko plastikowe pojedyncze lub podwójne
 • pudełka denko-wieczko

Get Adobe Flash player

INNE OPAKOWANIA KART

 • puszka metalowa
 • pojedyncze lub podwójne etui ze skóry
 • drewniana szkatułka
 • tekturowe pudełka z wkładką (tekturową lub welurową)

WKŁADKI DO PUDEŁEK

 • Plastik gładki
 • Plastik flokowany (flock)
 • Karton biały
 • Karton zadrukowany

1Fabryka Kart Trefl-Kraków to nie tylko prestiżowe i renomowane miejsce pracy, ale także firma, która łączy stabilność i nowoczesność. 

Firma ceniona jest za najwyższą jakość produktów i wieloletnie doświadczenie, ale również za otwartość, umiejętność dostosowywania się do nowych warunków oraz korzystanie z nowych technologii.

W procesie rekrutacji kandydatów do pracy w naszej firmie, stawiamy na jasną komunikację, kładziemy nacisk na precyzyjną informację o szczegółach naszej oferty oraz zakresie obowiązków. Aktualnie prowadzimy rekrutacje na stanowiska:

 

Operator maszyn konfekcjonujących (2 etaty)

Miejsce pracy: Podłęże koło Niepołomic (strefa ekonomiczna)
Region: małopolska

Opis stanowiska:

 • Obsługa maszyn i urządzeń w ciągu produkcyjnym
 • Nadzór nad pracą pozostałego zespołu
 • Eliminowanie bieżących usterek
 • Nadzór nad jakością produktów

Wymagania:

 • Wykształcenie techniczne
 • Mile widziane doświadczenie w poligrafii
 • Dyspozycyjność- praca na trzy zmiany
 • Umiejętność pracy w zespole

Oferujemy:

 • Umowę o pracę- etat
 • Szkolenia stanowiskowe
 • Możliwość rozwoju zawodowego
 • Stabilne zatrudnienie i atrakcyjne warunki pracy

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie aplikacji pod adres: praca@trefl.krakow.pl

Lub pocztą na adres:

Fabryka Kart TREFL-KRAKÓW Sp. z o.o.
Podłęże 650
32-003 Podłęże
z dopiskiem: Operator maszyn konfekcjonujących

„Nasze Przedsiębiorstwo jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.”

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zawartych w dokumentach przesłanych w odpowiedzi na ofertę pracy, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, prowadzonego przez Fabrykę Kart Trefl- Kraków Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Podłęże 650, 32-003 Podłęże, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE”

Informujemy, że Administratorem danych jest Fabrykę Kart Trefl- Kraków Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Podłęże 650, 32-003 Podłęże. Dane przetwarzane są wyłącznie dla potrzeb rekrutacji i mogą być przekazywane w tym celu podmiotom współpracującym z Administratorem. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu rekrutacji. Masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez wysłanie odpowiedniego oświadczenia woli na adres e-mail: ido@trefl.krakow.pl

„Wdrożenie wyników prac B + R dotyczących zabezpieczenia druków wykonanych na trudnych podłożach”

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020

 

Kierownik Działu Administracji

miejsce pracy: Podłęże


Zakres obowiązków:

 • przeglądy budynków oraz infrastruktury
 • przeglądy UDT
 • ubezpieczenia majątku
 • zarządzanie i nadzór nad samochodami firmowymi, telefonami, komputerami itd.
 • nadzór nad ochroną budynków
 • nadzór nad służbami sprzątającymi
 • gospodarka odpadami oraz sprawozdawczość w tym zakresie
 • umowy na dostawy prądu, gazu
 • ochrona środowiska, opłaty środowiskowe
 • materiały biurowe i eksploatacyjne
 • drobne naprawy przy współpracy z firmami zewnętrznymi
 • odzież robocza oraz rozliczenie
 • wynajem i obsługa nieruchomości zewnętrznych- magazyny

Wymagania:

 • wykształcenie techniczne, ekonomiczne lub administracyjne
 • doświadczenie na podobnym stanowisku
 • umiejętność pracy w zespole
 • umiejętności negocjacyjne
 • znajomość języka angielskiego mile widziana

Oferujemy:

 • stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę)
 • pracę w nowoczesnej firmie, lidera w swojej branży
 • możliwość rozwoju oraz zdobycia cennego doświadczenia zawodowego
 • profesjonalne szkolenia
 • miłą atmosferę pracy

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie aplikacji pod adres: praca@trefl.krakow.pl

Lub pocztą na adres:

Fabryka Kart TREFL-KRAKÓW Sp. z o.o.

Podłęże 650

32-003 Podłęże

z dopiskiem: Kierownik Działu Administracji

„Nasze Przedsiębiorstwo jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.”

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zawartych w dokumentach przesłanych w odpowiedzi na ofertę pracy, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, prowadzonego przez Fabrykę Kart Trefl- Kraków Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Podłęże 650, 32-003 Podłęże, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE”

Informujemy, że Administratorem danych jest Fabrykę Kart Trefl- Kraków Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Podłęże 650, 32-003 Podłęże. Dane przetwarzane są wyłącznie dla potrzeb rekrutacji i mogą być przekazywane w tym celu podmiotom współpracującym z Administratorem. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu rekrutacji. Masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez wysłanie odpowiedniego oświadczenia woli na adres e-mail: ido@trefl.krakow.pl

 

„Wdrożenie wyników prac B + R dotyczących zabezpieczenia druków wykonanych na trudnych podłożach”

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020

 

 

Junior International Sales Representative / Młodszy Specjalista ds. sprzedaży/ z językiem angielskim i francuskim

Fabryka Kart Trefl-Kraków Sp. z o.o.

Fabryka Kart Trefl-Kraków to lider w branży gier i kart na europejskim rynku. Do rozwijającego się działu eksportu poszukujemy osoby, która wesprze działania firmy w krajach Europy Zachodniej

 

Masz dosyć pracy w korporacji?

Znudziła Ci się praca bez widocznego wpływu na wyniki firmy?

Jeśli tak, to mamy propozycję właśnie dla Ciebie. Do rozwijającego się działu eksportu w Fabryce Kart Trefl-Kraków poszukujemy dynamicznej i ambitnej osoby!

Sales Manager z językiem francuskim

Miejsce pracy: Niepołomice
Region: małopolskie

Opis stanowiska:

 • bezpośrednia obsługa, poszukiwanie i wsparcie klienta na rynkach Europy Zachodniej,
 • udział w zagranicznych targach,
 • kontrola poszczególnych etapów zamówienia od momentu złożenia, poprzez produkcję, wysyłkę i dostarczenie do klienta – zgodnie z zamówieniem,
 • przygotowywanie ofert handlowych dla aktualnych i potencjalnych klientów,
 • wykonywanie prac administracyjnych związanych z obsługiwanym regionem,
 • praca w Niepołomicach.

Wymagania:

 • biegła znajomość języka angielskiego i francuskiego
 • znajomość hiszpańskiego będzie dodatkowym atutem
 • doświadczenie w pracy w handlu / sprzedaży,
 • dyspozycyjność – zagraniczne wyjazdy służbowe,
 • mile widziana znajomość branży gier i / lub rynku reklamowego
 • znajomość obsługi programów pakietu Office,
 • prawo jazdy kat. B,

Oferujemy:

 • stabilną pracę w nowoczesnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku europejskim,
 • umowę o pracę,
 • możliwości dynamicznego rozwoju zawodowego, zależnego od realizacji wyznaczonych celów,
 • pracę w firmie o polskim kapitale,
 • kartę benefit

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie aplikacji pod adres: praca@trefl.krakow.pl

Lub pocztą na adres:

Fabryka Kart TREFL-KRAKÓW Sp. z o.o.

Podłęże 650

32-003 Podłęże

z dopiskiem: Specjalista ds. wsparcia sprzedaży / International Sales Suport

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zawartych w dokumentach przesłanych w odpowiedzi na ofertę pracy, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, prowadzonego przez Fabrykę Kart Trefl- Kraków Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Podłęże 650, 32-003 Podłęże, zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE”

Informujemy, że Administratorem danych jest Fabrykę Kart Trefl- Kraków Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Podłęże 650, 32-003 Podłęże. Dane przetwarzane są wyłącznie dla potrzeb rekrutacji i mogą być przekazywane w tym celu podmiotom współpracującym z Administratorem. Podanie danych w zakresie określonym przepisami ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy oraz aktów wykonawczych jest obowiązkowe. Podanie dodatkowych danych osobowych jest dobrowolne. Dane będą przechowywane do czasu zakończenia procesu rekrutacji. Masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez wysłanie odpowiedniego oświadczenia woli na adres e-mail: ido@trefl.krakow.pl

 

 

Operator maszyn

Miejsce pracy: Podłęże koło Niepołomic (strefa ekonomiczna)
Region: małopolskie

Zakres obowiązków:

 • przygotowanie materiałów i komponentów do pracy,
 • kontrola jakości wykonywanego produktu;
 • wykonywanie zleceń produkcyjnych zgodnie ze standardami bezpieczeństwa i jakości;
 • duża dokładność i staranność;
 • rzetelne i poprawne rozliczenie produkcji;
 • prace porządkowe przy maszynie;
 • inne prace zlecone przez przełożonego.

Wymagania:

 • wykształcenie mechaniczne (mile widziane poligraficzne);
 • umiejętność samodzielnej obsługi maszyn;
 • umiejętność podejmowania decyzji;
 • dobra organizacja pracy;
 • dyspozycyjność do pracy w systemie zmianowym;
 • umiejętność pracy w zespole;
 • wysokie poczucie odpowiedzialności i rzetelności za powierzone zadania;
 • punktualność;
 • komunikatywność.

Oferujemy:

 • stabilną pracę u dynamicznie rozwijającego się lidera w branży;
 • konkurencyjne wynagrodzenie;
 • premię;
 • pakiet opieki medycznej;
 • przyjazną atmosferę pracy.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie aplikacji pod adres: praca@trefl.krakow.pl
lub pocztą na adres:

Fabryka Kart TREFL-KRAKÓW Sp. z o.o.
Podłęże 650, 32-003 Podłęże
z dopiskiem: Operator maszyn
Prosimy o załączenie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Fabryka Kart TREFL – KRAKÓW Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182).

 

Dystrybutor / Autoryzowany przedstawiciel

Miejsce pracy na na jednym z trzech obszarów: Polski Wschodniej, Polski Zachodniej lub Polski Północnej

Zasady współpracy:

Proponujemy współpracę na stanowisku Dystrybutora / Autoryzowanego przedstawiciela, jako dodatkowe źródło dochodów w postaci wynagrodzenia prowizyjnego w ramach prowadzonej już działalności gospodarczej na wybranym obszarze kraju.

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za:

Pozyskiwanie nowych klientów na jednym z trzech obszarów:

 • Polski Wschodniej,
 • Polski Zachodniej,
 • Polski Północnej.

Oczekujemy:

 • Samodzielności i dobrej organizacji pracy
 • Entuzjazmu i silnej motywacji do pracy
 • Doświadczenia w pracy na stanowisku Przedstawiciel Handlowy
 • Dysponowania własnymi narzędziami pracy
 • Współpraca w ramach własnej działalności gospodarczej
 • Mile widziana znajomość branży gier i zabawek

Oferujemy:

 • Współpraca z dynamicznie rozwijającą się firmą o znanej marce.
 • Dostęp do towarów renomowanej i znanej marki w atrakcyjnej cenie dystrybutora.
 • Swobodę działania na określonym obszarze.
 • Nienormowany czas pracy.
 • Dochody zależne od ilości pozyskanych klientów – rosnące wraz z ilością pozyskanych klientów.
 • Pomoc w zakresie marketingowym

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie aplikacji pod adres praca@trefl.krakow.pl – w tytule maila prosimy wpisać region, którego dotyczy aplikacja.

Lub pocztą na adres:

Fabryka Kart TREFL-KRAKÓW Sp. z o.o.
Podłęże 650
32-003 Podłęże
z dopiskiem: Dystrybutor / Autoryzowany przedstawiciel

Prosimy o załączenie klauzuli: “Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji prowadzonego przez Fabryka Kart TREFL – KRAKÓW Sp. z o.o. zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz. U. z 2014 r. poz. 1182)”.